rutra.com.pl

Szkolenia dla firm

Pakiety medyczne jako zachęta dla pracowników

Przez lata pakiety medyczne dla pracowników były czymś ekskluzywnym, a zapewniały takowe jedynie duże, bogate korporacje o międzynarodowym zasięgu, pragnące zatrudnić i zatrzymać najlepszych pracowników ze swoich branż. Obecnie dość dynamicznie się to zmienia, a pakiety medyczne oferowane są pracownikom nawet w niewielkich, rodzinnych firmach.

Jest to tendencja coraz bardziej widoczna, a będzie jeszcze postępowało. Obecnie wielu ludzi zakłada jednorazowe działalności, a tzw. freelancerzy pracują samodzielnie lub zatrudniają po kilka, czy kilkanaście osób. Mikro przedsiębiorstwa wykupują [b]usługi medyczne dla firm[/b], dzięki czemu mogą takimi dodatkowymi premio-bonusami skuteczniej przyciągać oraz zatrzymywać u siebie pracowników. A co jest dostępne na rynku w ramach pakietów medycznych?

Jakie usługi medyczne rynek oferuje dla małych firm?

 

Obecny rynek zapewnia tak szeroki zakres pakietów medycznych, że nawet firmy zatrudniające kilka osób mogą sobie na tego rodzaju dodatkowy bonus dla pracowników pozwolić.

Najprostsze pakiety medyczne ograniczają ofertę do dostępu do jednej prywatnej przychodni, ale również przychodni skupionych w danej sieci albo i wszystkich prywatnych placówek medycznych należących do danej usługi medycznej. Najczęściej takie pakiety nie są rozszerzane na wszystkie usługi medyczne, czyli w ich ramach nie skorzystamy z usług dentysty, ale już obejmują ginekologa, dermatologa czy urologa. W niektórych pakietach medycznych oferowanych dla pracowników istnieje opcja pozwalająca również na korzystanie z pakietów przez ich rodziny , dzieci, małżonków, a nawet partnerów. O taką opcję należy jednak dopytać w chwili wyboru pakietu, ponieważ nie każda oferta zawiera takie rozszerzenie.

 

Czas trwania pakietów

 

Z usług medycznych zawartych w danym pakiecie medycznym można korzystać z chwilą podpisania umowy albo od pierwszego dnia roboczego kolejnego miesiąca. Ważne są przez cały okres zatrudnienia pracownika, a po rozwiązaniu z nim umowy do końca miesiąca albo roku, w którym ta umowa została rozwiązana.
Warto sprawdzać tę kwestię z wyprzedzeniem.

 

Pakiety medyczne dla przedsiębiorstw większych

 

Im większy biznes i im większa liczba zatrudnionych pracowników, tym lepsze warunki odnośnie do usług medycznych może uzyskać firma. Pracownicy w takich wypadkach mogą uzyskać dostęp do licznych specjalistów, a pracownicy najwyższego szczebla jeszcze dodatkowe bonusy.

Do takich usług bonusowych można zaliczyć między innymi możliwość konsultacji medycznych elektronicznie lub telefonicznie 24 godziny na dobę i siedem dni w tygodniu. Można liczyć na ekspresową obsługę, a przy firmach o zasięgu ogólnoświatowym może to być ułatwiony kontakt z lekarzami w dowolnym kraju.

W wypadku pracowników niższego szczebla można liczyć na  standardowe pakiety medyczne, a w nich wizyty u lekarza internisty, dentysty, czy kilku wybranych specjalistów (np. fizjoterapeuty) w określonej liczbie dni w roku.

Na ten temat pisze także strona www.nafirme.pl