rutra.com.pl

Szkolenia dla firm

Jak stawić czoła możliwemu bankructwu w Twojej firmie?

Jednym z największych lęków przedsiębiorców jest to, że ich firma zbankrutuje. Jeśli uważasz, że Twoja firma ponosi takie ryzyko, weź pod uwagę te ważne wskazówki finansowe.

Rozpoczynając działalność gospodarczą, trzeba być przygotowanym na wszystko, nawet na porażkę. Dlatego ważne jest, aby zawsze mieć plan awaryjny, który pomaga przedsiębiorcom stawić czoła najbardziej krytycznym momentom w działalności. Oto kilka bardzo ważnych wskazówek dotyczących finansów i księgowości, które przedsiębiorcy powinni wziąć pod uwagę.

Porady, jak uniknąć bankructwa

Wielu przedsiębiorców bankrutuje z powodu złej decyzji przy zakładaniu firmy. Aby wybrać aktywność, która najbardziej Ci odpowiada, ważne jest, abyś odpowiedział sobie na następujące pytania: Co lubię robić? Co robię lepiej niż inni? Jakie potrzeby muszę zaspokoić? Te 3 pytania mogą pomóc Ci znaleźć idealny pomysł na biznes dla Ciebie.

Kolejnym świetnym zaleceniem jest kształcenie się w zakresie finansów. Brak wiedzy jest jednym z głównych powodów, dla których około 70% mikro i małych firm upada w ciągu pierwszych lat działalności. Przeczytaj, jakie są powody bankructw.

Ważne jest również, aby unikać niepotrzebnych wydatków w biznesie. Dobrym sposobem na to jest odpowiednia organizacja. Prowadzenie prawidłowej księgowości pozwala kontrolować dochody i wydatki, właściwie zarządzać zasobami, wyznaczać realistyczne cele i unikać kar podatkowych.

Zmierz się z rzeczywistością

Pierwszym i najważniejszym krokiem do wyjścia z kryzysu jest stawienie czoła rzeczywistości. Wielu przedsiębiorców nie chce przyznać, że ich firma jest bankrutem, nie wiedząc, że duma, tylko im zaszkodzi. Aby przyjrzeć się szerszemu obrazowi swojej działalności, należy przejrzeć sprawozdania finansowe.

Dostosuj swój budżet

Podczas kryzysów należy dostosować wydatki, aby uniknąć strat, które mogłyby pogorszyć sytuację. Jednym ze sposobów na szczegółowe poznanie zasobów, jakimi dysponujemy i jak nimi efektywnie zarządzać, jest sporządzenie szczegółowego budżetu.

Przemyśl swoją strategię

Jeśli Twoja sprzedaż nie przynosi oczekiwanych rezultatów, powinieneś ocenić wszystkie związane z tym aspekty, takie jak rzeczywiste potrzeby grupy docelowej, sytuacja na rynku, jakość Twoich produktów itp. Pomoże Ci to wykryć słabe punkty w Twojej strategii i opracować nowy plan, który pomoże Ci odwrócić sytuację. Możesz przygotować prezentację i poprosić o pomoc finansową podmioty zewnętrzne, takie jak inwestorzy.