rutra.com.pl

Szkolenia dla firm

Najczęstsze pytania na rozmowie o pracę

businessman

Każda rozmowa kwalifikacyjna może wywołać niepokój i nieodpowiednie odpowiedzi na pytania. Poniżej wymieniliśmy niektóre z najczęściej zadawanych pytań wraz ze świetnymi odpowiedziami. Przećwicz je przed pójściem na rozmowę kwalifikacyjną, a będziesz bardziej pewny siebie.

1. Co Ci się podobało lub nie podobało w Twojej ostatniej pracy? Staraj się nie być zbyt negatywnym. Odpowiedź: Podobały mi się osoby, z którymi pracowałam i z wieloma z nich nawiązałam osobiste kontakty. Jednym z powodów, dla których chcę odejść, jest to, że nie jestem kwestionowany na moim obecnym stanowisku. Naprawdę lubiłem tam pracować, ale uważam, że moje umiejętności byłyby lepiej wykorzystane w firmie, w której jest miejsce na rozwój.
2. Jakie problemy miałeś w swojej poprzedniej firmie? Zawsze uwzględniaj pozytywny wynik. Odpowiedź: Zawsze próbowałem rozwiązać problem, rozmawiając o nim bezpośrednio z daną osobą. Z jednym problemem okazało się, że jest to po prostu kwestia niezrozumienia informacji. Problem został omówiony i szybko rozwiązany.
3. Co uważasz za swoją największą siłę? Wykorzystaj umiejętności odpowiadające wymaganiom stanowiska, o które się ubiegasz. Odpowiedź: Zawsze realizowałem swoje cele sprzedażowe i otrzymywałem za to roczną premię. Lub: Mam doskonałe umiejętności zarządzania czasem, jestem zorganizowany i wydajny.
4. Jakie są Twoje oczekiwania dotyczące wynagrodzenia? Aby skutecznie odpowiedzieć na to pytanie, powinieneś wiedzieć, jakie wynagrodzenie przynosi tego typu stanowisko w Twojej okolicy. Odpowiedź: Podaj zakres wynagrodzenia, w którym spodziewasz się zarobić. Lub: Poproś o więcej informacji na temat wymagań i oczekiwań związanych z pracą przed omówieniem wynagrodzenia.
5. Dlaczego chcesz tę pracę? Istnieją różne odpowiedzi na to pytanie, używając następujących jako podstawy. Odpowiedź: Na Twojej stronie internetowej czytamy, że Twoja firma jest młoda i rozwija się, a ja chciałbym być częścią tego wzrostu. Albo: Ta praca świetnie pasuje do tego, czym interesowałem się w trakcie mojej kariery. Uwielbiam myśl o osiąganiu zarówno długo-, jak i krótkoterminowych celów.

Ćwicz swoje odpowiedzi na powyższe pytania tak bardzo, jak możesz. Spróbuj je dostosować, aby zawierały istotne informacje o Twoim doświadczeniu, które pasują do tego, czego szuka firma. Pamiętaj, że sprzedajesz się, będąc profesjonalistą. Poświęcenie czasu na praktykę może mieć wpływ na znalezienie pracy lub otrzymanie listu o odrzuceniu.

Pamiętaj, że w wiele ciekawych ofert możesz znaleźć w Częstochowie, o której szczegółowo piszemy na stronie Halo Czestochowa.